Pioneers in the industry, we offer thermic namkeen kadai pan, thermic fluid namkeen fryer, boondi thermic fluid namkeen making kadai, capacity: 80 to 1000 kg/hr., semi-automatic thirmic bhujia namkeen plant, thermic fluid operated namkeen fryer and thermic bhujia namkeen making machine and plant from India.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Fryer |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Heating Type | Thermic Fluid |
| Snacks Type | Namkeen |
| Type Of Namkeen | Boondi |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Bowl Capacity | 100 kg |
| Application | Farsan, Gathiya, Bhujia, Sev, Chivda, Mixture |
| Frequency | 50/60 HZ |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 210000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Snacks Type | Potato Chips |
| Automation Grade | Manual |
| Type Of Namkeen | Fafda |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50/60 HZ |
| Material | SS 304 |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2550000 / Piece Get Latest Price
| Snacks Type | All Namkeen |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Material To Be Extruded | Gram Flour |
| Fryer Type | Continuous |
| Production Capacity | 500 kg per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 1000 kg/hr |
| Power Consumption | 15 hp |
| Weight | 2000 kg |
| Voltage | 380 v |
| Frequency | 50/60 hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Prakashwala Food Equipment |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 1000 kg/hr |
| Snacks Type | Namkeen |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity(Kg/Hr) | 100kg/hr. |
| Frequency | 60/50Hz |
| Phase Type | Single/Three |
| Material | SS 304 |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2550000 / Piece Get Latest Price
| Power Consumption | 7 HP |
| Equipment Type | Automatic Snacks Seasoning Syst |
| Material | SS 304 |
| Fuel | WOODEN |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 850000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Power Consumption | 5 HP |
| Usage/Application | Chips |
| Material | SS 304 |
| Fuel | WOODEN |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 155000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 KG/PER/ HR |
| Pan Size | 30x30 inch |
| Heating Type | Diesel |
| Equipment Type | Automatic Snacks Seasoning Syst |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS 304 |
| Tilting Type | Manual Tilting |
| Power Consumption | 6 HP |
| Fuel | WOODEN, Gas, LPG, Diesel |
| Oil Capacity | 250 L |
| Frying Temperature | 190°C |
| Power Load | 2 kW |
| Phase | 3 Phase |
| Brand | PRAKASHWALA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Shape | Squire |
| Power Consumption | 1 HP |
| Fuel | Diesel, LPG, Wood/Pellet, Gas |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pushkar Singh (Founder & Managing Director)
Prakashwala Food Equipment Private Limited
Vill Bakrol Bujrang, B-23, Nakshatra Indl Hub-2, Gatrad Bakrol Bujrang Kuha Road, Bakrol Branch Post, Office, Bakrol Bujrang
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India